Anadolukavağı neden boğazın huzur kaynağı ?

Bu sorunun cevabını bulmak zor olmasa gerek.Anadolukavağı’na gelen ziyaretçilere yönelttik bu soruyu ve aldığımız cevaplar gerçekten ilginçti. Kimisi İstanbul’un keşmekeşinden uzakta olmasından derken bir diğeri de doğa,deniz ve sessizliğin buluştuğu yegane yerlerden bir tanesi diye cevap verdi. Birçok ziyaretçi de balık ve boğaz cevabını verdi.

Ancak tabikide bukadar değil.Anadolukavağı’nı boğazın huzur kaynağı yapan birçok neden var.Bunlardan kısaca bahsedecek olursak;öncelikle şehir merkezinden uzak olan Anadolukavağı, herkesin her an ulaşabileceği ve ulaşım araçlarının kesiştiği bir noktada buluşmuyor buda Anadolukavğı’na bir sakinlik katıyor,bir diğer sebep ise Anadolukavağı’nın gerçekten doğa ve denizin kesişiminde bulunuyor olması birde buna balık restaurantlarının eklenmesi burayı diğerleinden farklı kılıyor.

Peki Anadolukavağı’nda yaşayanlar için burası neden huzur kaynağı?İşte bu sorunun cevabı herkese göre farklılık gösteriyor çünkü şehirden uzak eğtimin kurumlarına ve işyerlerine uzak bir mekan neden bu kadar cazip.Acaba zor olanın güzel olması mı? Bunun da cevabını siz verin.

Yazan

Site kurucusu ve yöneticisidir.

Henüz Yorum Yok.

Yorumdan çık